Erzsike a legjobb barátnőm

Erzsike egy évvel idősebb, mint én, ő már az idén érettségizik, és tényleg a legjobb barátnőm. Szép is, okos is, igaz én valamivel szebb vagyok, mert az én alakom nagyon jó, az övé meg csak közepes. Anyáskodik felettem, amit tőle eltűrök, mástól viszont nem. Tegnap például azt mondta, amikor összefutottunk a HÉV-en, „te Klári, mi a csodának bolondítod azt a szerencsétlen Bóth Pétert? Úgy lested a könyvtárban múltkor, majd kiesett a szemed! Akarsz tőle valamit?
Nem, mondtam. Péter nős ember, két gyereke van, és harmincnyolc éves, eszem ágában sincs kikezdeni vele.
Akkor meg miért szórakozol? – förmedt rám. Nem látod, hogy teljesen be van zsongva?
Erzsikének igaza van.
Erzsikének igaza van, én is látom, hogy Péter mostanra teljesen bezsongott, de amit ő „bolondításnak” nevez, s amit én messze nem bolondításnak nevezek, sehogy se nevezek, – nem birom abbahagyni. Valami kényszer folytán, ha rám néz, kénytelen vagyok visszanézni, s ilyenkor lúdbőrözik a karom. Erzsike nem tudja, de már levelezünk is, mindenféle szamárságot összeírkálunk egymásnak, illetve írtunk a múlt hétig bezárólag, mert akkor rájöttem, hogy nagy marhaságot csinálok, és egyoldalúan felfüggesztettem a vele való levelezést. De Péter olyan férfias! Nem bírtam megállni, hogy ne nézzek rá pénteken az Akadémia előcsarnokában, mosolyogtam, ő meg csak nézett, és aztán elkezdte rángatni a fejét.
Cinkotáig elmondtam mindent Erzsikének. Vágott egy fintort, és csak ennyit szólt: Klári te egy komplett hülye vagy!
Mostanában kinyomkodom a telefonomat, ha hív! Miről beszéljek vele? Nekünk nem lehet közös témánk, témázzon ő csak a saját feleségével, ne velem. Haverkodni se akarok vele. Először is azért nem, mert nem vagyunk egy korosztály, másodszor pedig azért, mert haverkodni meg mi értelme? Másnak, többnek pedig egyáltalán nincs értelme. Erzsike azt mondja, hogy egyet lehet tenni, legközelebb, ha találkozunk például az író-olvasó találkozón Szentendrén, vagy a vármúzeumi avatón, ne nézzek rá, hiába erőlködik, hiába próbálkozik, hogy elkapja a tekintetemet. Ha véletlenül mégis összenéznénk, vágjak durcás, cvíder képet, hogy érezze, alma a téma. Azt mondja, így tud lerázni egy nő egy tolakodó férfit, ez a legjobb módszer. A pasi látja, hogy a csaj nem veszi a lapot, s kész, s lekopik.
Erzsike jót akar. Erzsikének igaza van, ő a legjobb barátnőm.
De nem tudom, meg tudom e állni? Bóth Péter olyan férfias

Vélemény, hozzászólás?