online

Felkelek, megfürdöm, megreggelizek. Reggeli után kb. egy, másfél órám van arra, hogy a gép elé üljek. A téli félévben kicsit talán több, nyáron ennyi se. Bekapcsolom a gépet. Jelszó kód. Mi is az? Nem találom. Van vagy nyolcvan-három jelszavam és felhasználónevem. Különböző oldalak, bank, önkormányzat, ügyfélkapu. Leírni nem szabad, titkos. Annyira, hogy én se tudom. Na, jó beléptem. Levelek. Elolvasom a postámat, válaszolok, intézkedem. Online, ez csak természetes. Illetve csak intézkednék, de kód, felhasználó név, jelszó, ügyfélkapu. Utamat állják, nem tudok túljutni rajtuk. Feladom. Nézzük tovább. Közösségi oldalak. Favorit irodalmi portálom. Belépés. Nem sikerül. Kód, felhasználónév, jelszó, kattintgatás, admin. Rohan az idő, már csak negyven percem van, hogy írjak valamit és feltegyem. Grafomániás vagyok, forszírozom. Ide kattintok, oda kattintok. Végre talán. De nem, neeem ez a megfelelő opció. Mi az az opció? Nem tudok angolul. Majd megtanulok, tovább. Mostanra már csak huszonkettő percem maradt. Mit tudok írni huszonkettő perc alatt? Semmit. De jó is ez a modern világ! Milyen egyszerű minden. Csak meg kellene jegyeznem nyolcvan-három kódot, és rá kellene jönnöm, hogy ha ide, vagy oda kattintok, milyen fülecske nyílik le, ahol újabb opciók nyílnak meg. Mi is az az opció?

4 thoughts on “online

  1. Szia Bödön!

    Erre ezt írtam,mikor kijött:

    sailor 2023.02.03. 17:14

    Szia bödön!

    Hú ez nagyon jó!
    Örülök nagyon,hogy láthatlak az új oldalon!
    Remélem a lajtorját is folytatod itt!
    Nagyon tetszett,ahogy próbálgatod,ízlelgeted
    az ´online´minden csínját-bínját!
    ” Leírni nem szabad, titkos. Annyira, hogy én se tudom”
    hihihi
    Gratulálok!
    Üdv:sailor
    Szép napot!

    Itt is gratulálok!
    Üdv:sailor

  2. Szia Sailor! Nem rajongok érte, de a palackpostánál, a lúdtollnál, és a postagalambnál jobb. Igazából a h. jogszabályok teszik nehézkessé. Mindegy. Fő a biztonság. És a fejünk. A lajtorját ide fogom feltenni, mert az új napvilág nekem olvashatatlan. Maradok persze, de csak rövidebb posztokkal. A lajtorját illetően: csúszásban vagyok az általam tervezett, és megígért időpontokkal (nyár eleje V. Könyv, ősz: VI. (befejező) Könyv, de háát, ember tervez, Isten végez! ÍRj ide is verseket! Csak itt tudom elolvasni és hszt-t írni!!!! Üdv és köszönet: én

Vélemény, hozzászólás?