Lóci Maci meséi 26.

Lóci Maci meséi 26,
Légi csata a fürdőkádban
A Bombázó Parancsnokság az Öböl mellé települt. Volt ott négy nagyobb, és két kisebb repülőgép. Az egyiket felderítésre használta a hadsereg. A műveleti parancsnok Lóci volt. A repülőgépeket Marci és Ádám vezette nagy szakértelemmel.
Csütörtök este 7 órakor hangzott el a parancs: gépre! Felderítést kérek!
Marci bombáző motorral azonnal indult.
-Kérek engedélyt felszállni!
-Az engedélyt megadom! Jelentsen!
Felhők közül jött a hang: -Rengeteg csatahajó!
odalent! Rombolók is vannak!
A kád vizében tényleg sok sok papírhajó úszott. Flakkonok is voltak szép számmal.
Jött a következő parancs:
-Bombázást megkezdeni!
Hulltak a bombák a kék égből.
-Jelentsen süsse meg! Talált?
-Jelentem nem!
-Maga marha! Maga barom! Ismételje meg újra! Repüljön vissza a bázisra, és szereljen fel még több bombát!
-Igenis értettem!
Marci gépe csapott le elsőként, Ádám halált megvető bátorságal követte.
-Jelentést kérek! Süllyed?
-Jelentem nem!
-Maga balfácán! Jöjjön vissza! Ádám bombázzon!
-Miért?
-Mert ott vannak még!
-Miért?
Itt szóltam közbe:
-Én is szeretnék bombát dobni a kádba!
-Nem lehet!
-De miért?
-Csak! Mert kicsi vagy Lóci Maci, nem éred el a kád peremét, s vizes lesz a bundád!
Én kérdeztem most vissza, ahogy az Adám szokott:
-De miért?
Kiabálás hallatszott az előszoba felől. Nagyi volt. Berontott.
-Jesszusom! Ti még mindig a vízben vagytok? Úszik a fürdőszoba! Gyertek gyorsan, lekváros palacsinta lesz vacsorára!
A bombázás fel lett függesztve. Hiába sírtam, hiába könyörögtem, Lóci azt mondta: nem lehet Lóci Maci . Látod, kifutottunk az időből. Majd talán holnap!
Mit mondjak, rosszul esett. Mindig a legkisebbet hagyják ki a legjobb játékokból!

1 thought on “Lóci Maci meséi 26.

Vélemény, hozzászólás?